Znajdujesz się na:       Strona Główna / O nas / O spółce
O spółce
Spółka East Pictures powstała 2009 roku jako projekt typu start-up. Naszym celem jest produkcja filmów komercyjnych z wykorzystaniem najnowszych technologii, które przyciągną licznych widzów do sal kinowych. Początkowe założenia dotyczące działalności East Pictures SA stanowiły, iż Spółka będzie prowadzić działalność tylko jako fundusz filmowy, inwestujący w komercyjne projekty filmowe i czerpiący przychody z wpływów z filmów, dla których Emitent będzie inwestorem. Założycielami Spółki są osoby posiadające bogate doświadczenie w branży filmowej, od strony reżyserskiej, promocyjnej oraz finansowej. Firma współpracuje z uznanymi w świecie kinematografii filmowcami i producentami, między innymi nominowaną do Oscara producentką Anną Wydrą czy też reżyserem Bartoszem Dombrowskim oraz gwarantuje udział najlepszych aktorów z Robertem Więckiewiczem na czele.
 
 
Obecnie działalność Spółki została znacząco rozszerzona. Spółka zintensyfikowała swoją działalność o aktywności w obszarach:
  • produkcji filmów fabularnych: krótko i długometrażowych oraz filmów realizowanych w technologii 3D
  • produkcji filmów reklamowych w technologii 3D
  • produkcji filmowej z przeznaczeniem do dystrybucji w kinach z technologią 5D;
  • produkcji filmów dokumentalnych;
  • produkcji utworów i filmów muzycznych;
  • tworzenia telewizji internetowej – faunaplanet.tv
  • produkcji programów dla telewizji
Zarząd Spółki wraz z Radą Nadzorczą nadal pełnią rolę Menadżera Inwestycyjnego, który identyfikuje i wykorzystuje możliwości powstające w łańcuchu tworzenia wartości produkcji filmowych, poprzez selekcję i finansowanie komercyjnych projektów.
 
 
Strategia rozwoju Emitenta zakłada realizację zdywersyfikowanego portfela produkcji filmowych i muzycznych o stosunkowo niskich budżetach zarówno w zakresie gatunku, jak i technologii realizacji. Podstawowym założeniem strategii Emitenta jest produkcja na najwyższym, światowym poziomie w kraju skierowana do sprzedaży przede wszystkim na rynki zagraniczne.
 
 
Ważnym elementem strategii jest wykorzystanie niszy rynkowej, jaką jest produkcja filmów dedykowanych do wyświetlania w kinach 5D. Kina tego rodzaju są nowością na rynku nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Brak kontentu powoduje konieczność pokazywania istniejących produkcji przez okres 2-3 lat, co przy kinie tradycyjnym, gdzie okres projekcji to kilka tygodni, daje znaczące możliwości generowania stałych, długookresowych przychodów. 
 
East Pictures współpracował z Magic Hour Film Studio Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy pre-produkcji filmu 3D „Czernobyl 2011”. 
 
 
East Pictures swoją podstawową, obecną wartość opiera na jakości własnego zespołu stworzonego w okresie ostatnich dwóch lat działalności (scenarzyści, reżyserzy, producenci wykonawczy, kierownicy produkcji etc.) oraz na współpracy z niezależnymi studiami i producentami filmowymi, muzycznymi, jak również gier komputerowych: Fly Film, Otter Films, Alvernia Studios, City Interactive, Nicolas Games.
Produkcje Filmowe
SIX DEGREES
SIX DEGREES
SIX DEGREES
SIX DEGREES
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
SPARROW
SPARROW
SPARROW
SPARROW