Znajdujesz się na:       Strona Główna / Produkcje / Produkcje filmowe - 4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC

"4:13 do Katowic” to 25-minutowy film akcji, opowiadający historię mężczyzny, który w akcie zemsty planuje zabić człowieka.


Główny bohater filmu, Artur, nie może pogodzić się z tragedią jaka spotkała bliską mu osobę. Dlatego opracowuje plan, który pomoże mu uporać się z targającymi nim emocjami - O 4:13 wsiądzie do pociągu we Wrocławiu. O 6:02 zabije człowieka. O 6:51 wysiądzie na dworcu w Katowicach i uśmiechnie się po raz pierwszy od dwóch lat. Ale czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?


„4:13 do Katowic” to pierwszy film fabularny na świecie, który został napisany, nakręcony i zmontowany z myślą wyłącznie o projekcji 3D. Gwarantuje to lepsze niż kiedykolwiek i unikalne na skalę światową wrażenie głębi obrazu.


Zdjęcia do „4:13 do Katowic” rozpoczęły się pod koniec maja na Śląsku. W czasie okresu zdjęciowego ekipa filmowa pojawiła się w czterech miastach: w Katowicach, Jaworznie, Chorzowie i Wrocławiu.


Autorzy filmu: reżyser i scenarzysta Andrzej Stopa (absolwent katowickiego WRiTv) oraz Piotr Kalkowski (operator i stereograf) uznali, że świat filmu nie wykorzystuje w pełni dramaturgicznych możliwości technologii 3D i postanowili zrealizować swoją wizję filmu w tej technice. 3D jest tak istotne dla opowiadanej przez nich historii, że film będzie wyświetlany jedynie w tej technologii. Według twórców projekcja obrazu w 2D byłaby porównywalna do oglądania kolorowego filmu na czarno-białym telewizorze.


Zaplanowane są projekcje w kinach z systemem 5D, które oprócz obrazu 3D i dźwięku przestrzennego oferują dodatkowe możliwości oddziaływania na zmysły widzów. Oznacza to szereg efektów, które wciągną widza głęboko w akcję. Na przykład podczas pościgu będzie można poczuć podmuch wiatru na twarzy, deszcz czy drgania pędzącego samochodu. Wszystko po to, aby widz mógł wcielić się w rolę bohatera filmu.  Standardowo produkcje wyświetlane w kinach 5D mają długość około 15 minut, stąd decyzja o realizacji krótkometrażowej formy.


Na początek obraz zostanie pokazany przez Kino 5D Polska, spółkę posiadającą sieć 11 kin Extreme 5D w Polsce. „4:13 do Katowic” jest pierwszą europejską próbą stworzenia nowego gatunku filmowego realizowanego wyłącznie z myślą o technologii 5D. Dotychczasowe projekcje na tego typu ekranach były jedynie symulatorami rzeczywistości pozbawionymi fabuły, akcji czy aktorów z pierwszych stron gazet. „4:13 do Katowic” to pierwszy aktorski film akcji zrealizowany z myślą o dystrybucji w kinach 5D oferujący widzom możliwość znalezienia się w samym sercu wydarzeń i zostania aktywnym uczestnikiem seansu filmowego.

 
Premiera kinowa 21 października 2011 roku. 

 

 

Obsada:
Ekipa:  

Artur

Robert Więckiewicz Reżyser: Andrzej Stopa
Kuczała Mikołaj Woubishet Scenariusz: Andrzej Stopa
Zuzia Weronika Borek Zdjęcia: Piotr Kalkowski
Pielęgniarka Ewa Kutynia Stereografia:

Piotr Kalkowski

    Muzyka: Grzegorz Woś
    Montaż: Piotr Kalkowski
      Andrzej Stopa
    Producent: East Pictures - Tomasz Tokarski
    Producent wykonawczy: FlyFlim - Andrzej Stopa
       oficjalna strona filmu:
www.413dokatowic.pl
profil na Facebook: www.facebook.com/413dokatowic
 

 

 

dodano 2011-07-22
powrót
Produkcje Filmowe
SIX DEGREES
SIX DEGREES
SIX DEGREES
SIX DEGREES
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
4:13 DO KATOWIC
SPARROW
SPARROW
SPARROW
SPARROW