Czysta i tanie energia cieplna i elektryczna
Budowa i remont

Czysta i tanie energia cieplna i elektryczna

W naszym otoczeniu jest coraz więcej urządzeń, które mogą pracować tylko wtedy, gdy zostaną podłączone do gniazdka elektrycznego. Rośnie więc zapotrzebowanie na prąd. Jego wytwarzanie jest coraz droższe, co oznacza, że rachunki za prąd są coraz wyższe. Ogromne zainteresowanie budzi więc fotowoltaika.

Atrakcyjne ceny zachętą do montażu fotowoltaiki

Instalacje fotowoltaiczne na dachach naszych domów i budynkach użyteczności publicznej nikogo już nie dziwią. Na montaż paneli fotowoltaicznych decyduje się coraz więcej osób. Nie ma w tym nic dziwnego. Poprawnie wykonane instalacje fotowoltaiczne zaspokoją całoroczne zapotrzebowanie na prąd danego gospodarstwa domowego czy innego obiektu.

Montaż paneli fotowoltaicznych nie jest też już tak drogi jak jeszcze kilka lat temu. Niższe ceny także przyczyniły się do tego, że coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Do tego można ubiegać się o dofinansowanie inwestycji.

Możliwości wykorzystania instalacji fotowoltaicznej

Panele słoneczne zamieniają energię słoneczną w cieplną, z kolei panele fotowoltaiczne wytwarzają z energii słonecznej prąd. Panele słoneczne wytwarzają energię cieplną, która może zostać wykorzystana do podgrzewania wody do mycia. Prąd, który wytwarzają panele fotowoltaiczne może zasilać wszystkie urządzenia i sprzęty elektryczne. Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe. Najbardziej efektywne są, gdy panele słoneczne czy panele fotowoltaiczne zostaną zamontowane na południowej lub południowo-zachodniej połaci dachu.