Depilacja - jak się do niej przygotować?
Uroda

Depilacja – jak się do niej przygotować?

Jedną z najbardziej popularnych metod na pozbycie się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa Warszawa. Stolica to miejsce wielu gabinetów kosmetycznych, które oferują tego typu zabiegi. Cieszą się one dużą popularnością, czemu nie należy się dziwić – są skuteczne, trwałe i bezpieczne. Jednak zanim udamy się do gabinetu kosmetycznego, to warto się przygotować do zabiegu, jakim jest epilacja Warszawa. Poleca swoim mieszkankom zapoznanie się z tymi wyznacznikami. Zatem jak się przygotować do takiego zabiegu?

Sprawdzenie wszystkich przeciwwskazań

Przeprowadzenie depilacji w Warszawie (tak jak i w każdym innym mieście) powinno poprzedzić sprawdzenie wszystkich przeciwwskazań, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu. Wśród nich trzeba wymienić: okres ciąży, świeżo opalona skóra, choroby skórne (między innymi łuszczyca lub grzybica), przyjmowanie leków fotouczulających, niektóre choroby (na przykład nowotwory lub padaczka) lub tatuaż w miejscu depilacji. Przeciwwskazaniem jest także kolor włosów – rudy, siwy lub blond. 

Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej

W przypadku braku przeciwwskazań do depilacji można rozpocząć przygotowania do zabiegu. Najważniejsze zasady to:

  • unikanie opalania (przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem)
  • odstawienie samoopalaczy (na 2 tygodnie przed zabiegiem)
  • zrezygnowanie z depilacji (na co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem)
  • odstawienie herbat z dziurawca i nagietka (na 2 tygodnie przed depilacją)
  • zadbanie o to, aby skóra nie była przesuszona lub podrażniona
  • unikanie wszelkich kosmetyków zawierających substancje drażniące (na tydzień przed zabiegiem)

Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, żeby w dniu zabiegu skóra była czysta, pozbawiona makijażu i jakichkolwiek kosmetyków. Wtedy zabieg będzie skuteczny. Jednym z zabiegów cieszących się największym zainteresowaniem jest właśnie laserowa depilacja Warszawa. To jedno z wielu miast, w którym można poddać się takiemu zabiegowi.