Fotelik dla dziecka musi być dobrze dobrany
Dziecko

Fotelik dla dziecka musi być dobrze dobrany

Foteliki samochodowe wykorzystuje się dlatego, że taki jest obowiązek prawny i bez nich płaci się mandaty. Takie spojrzenie na sprawę nie jest oczywiście mądre, ale nie da się ukryć, że jest powszechne. Warto jednak zrozumieć, że ten obowiązek nakładany jest na nas w naszym własnym interesie i dla bezpieczeństwa naszych dzieci, a jego spełnienie powinno odbywać się rzetelnie. Działanie pro forma może się tutaj skończyć tragicznie.

Co daje fotelik samochodowy?

Foteliki samochodowe dla dzieci bynajmniej nie są zabezpieczeniem samym w sobie. Zabezpieczeniem, z jakiego tak naprawdę korzysta tutaj nasze dziecko są pasy samochodowe, a także poduszki powietrzne w sytuacji, kiedy dziecko jest już na tyle duże, by jechać przodem do kierunku jazdy. W przypadku dzieci ustawionych tyłem należy poduszki bezwzględnie wyłączać.

Pasy są bardzo skutecznym zabezpieczeniem, ale działają dobrze tylko w sytuacji, kiedy są odpowiednio ustawione w stosunku do ciała osoby zabezpieczanej. W przypadku dzieci pasy przebiegają często na wysokości szyi, co jest nieakceptowane. W foteliku możliwe jest ustawienie dziecka tak, by prawidłowo skorzystała z pasa samochodowego lub dodatkowego pasa z samego fotelika.

Dobrze dobierzmy fotelik

Sklep dla dzieci zaoferuje nam sporo fotelików samochodowych dopasowanych tak do różnych samochodów, jak i do różnych dzieci. Trzeba tutaj poprosić o pomoc specjalistę i wspólnie dobrać idealne rozwiązanie, ponieważ fotelik niepasujący do pojazdu, źle w nim zamontowany lub nie do końca dopasowany do potrzeb dziecka to proszenie się o kłopoty. W czasie nawet niegroźnego wypadku może znacznie powiększyć szkody na ciele dziecka.