Jak znaleźć idealny grzejnik do łazienki i pokoju?
Budowa i remont

Jak znaleźć idealny grzejnik do łazienki i pokoju?

Grzejniki łazienkowe i pokojowe to rozwiązania, od których przez lata oczekiwaliśmy przede wszystkim tego, aby były rozwiązaniami praktycznymi. Dziś jednak, gdy zastanawiamy się nad tym, który model wybrać, nie bez znaczenia jest dla nas również to, czy nowoczesne grzejniki będą pasować do stylu, w jakim utrzymane jest dane pomieszczenie.

Na co zwracać uwagę?

Bez względu na to, czy interesują nas grzejniki dekoracyjne łazienkowe, czy też te, które pojawią się w kolejnych pokojach, w pierwszej kolejności powinniśmy poddać analizie ich moc. Ta musi być dopasowana nie tylko do wielkości pomieszczenia, ale i do jego szczelności termicznej.

W sieci dostępne są proste kalkulatory ułatwiające oszacowanie właściwej mocy kaloryferów. Jeśli jednak, nawet po skorzystaniu z nich mamy pewne wątpliwości, osoby zatrudnione przez sklep z grzejnikami powinny nam pomóc w ich rozwiązaniu. Dopiero, gdy mamy pewność, że grzejniki spełnią nasze oczekiwania jakościowe, możemy zacząć poszukiwania takich, które będą prawdziwą ozdobą.

Wybieramy odpowiedni materiał

Gdy już wiemy, jaką moc powinny mieć kaloryfery łazienkowe i pokojowe, możemy zastanowić się nad tym, z jakiego materiału powinny być wykonane. Producenci zapewniają nam wiele opcji do wyboru, w sprzedaży dostępne są więc polskie grzejniki żeliwne, aluminiowe, stalowe oraz konwektorowe. Każdy z modeli ma specyficzne dla siebie cechy, poza względami estetycznymi dobrze jest więc brać pod uwagę ich wytrzymałość, długość nagrzewania się i wytracania ciepła, a także wielkość.

Ponownie nie musimy jednak podejmować tak trudnych decyzji samodzielnie. Firmy oferujące tanie grzejniki dekoracyjne zwykle są nam w stanie zaoferować doradztwo i w tym zakresie.