Jaki grzejnik zamontować w domu?
Budowa i remont

Jaki grzejnik zamontować w domu?

Ogrzewanie naszego domu nie jest łatwe, ponieważ dla zrealizowania tego celu, musimy zorganizować cały system centralnego ogrzewania. Potrzebne nam są tu grzejniki pokojowe, najlepiej tanie grzejniki dekoracyjne, które nie zrobią nam dziury w portfelu, spełnią swoją funkcję i będą też ładnie wyglądały. Trochę większym problemem zawsze są grzejniki łazienkowe. Takie grzejniki pełnią rolę teoretycznie taką samą, ale w praktyce mimo wszystko odrobinę inną niż typowe grzejniki znajdujące się w naszym domu.

Specyfika grzejników łazienkowych

Co wyróżnia grzejniki w łazienkach? Przede wszystkim to, że grzejniki dekoracyjne łazienkowe są bardziej wielofunkcyjne, co w praktyce oznacza, że zazwyczaj chcemy z nich korzystać nie tylko w celu pasywnego, długotrwałego grzania, ale chcemy też szybko na nich coś wysuszyć lub w krótkim czasie zagrzać pomieszczenie do poziomu, w którym przebywanie w nim bez ubrania nie będzie problemem.

Trzeba zauważyć też, że kaloryfery łazienkowe są zazwyczaj zgrabniejsze niż klasyczne grzejniki. Spowodowane jest to tym, że łazience jest mniej miejsca i typowe tanie grzejniki zajmowałyby go zdecydowanie za dużo.

Grzejnik łazienkowy polskiej produkcji

Na szczęście grzejniki nie są aż takim wielkim wyzwaniem i sklep z grzejnikami jest nam w stanie zaproponować je bez żadnego problemu. Nie będą to raczej grzejniki 2000W, ponieważ ze względów wskazanych powyżej raczej trzeba się będzie zadowolić trochę mniejszą mocą, ale trzeba pamiętać, że łazienka to niewielkie pomieszczenie. Nie potrzeba tam aż tak wielkich ilości ciepła. Wystarczą mniejsze, a ładne i zgrabne.