Międzynarodowe przesyłki kurierskie
Usługi

Międzynarodowe przesyłki kurierskie

Przyzwyczailiśmy się już do częstego zamawiania różnych towarów wysyłanych za pośrednictwem firm kurierskich, sami też coraz częściej przesyłamy różne rzeczy w ten sposób. Na polskim rynku działa wiele firm zajmujących się dostarczaniem paczek. Co jednak kiedy potrzebujemy wysłać przesyłkę za granicę? Czy jest to bardzo skomplikowane? Niekoniecznie, wystarczy tylko wybrać dobrą firmę kurierską.

Jak wysłać przesyłkę kurierską międzynarodową?

Zastanawiasz się z jakimi procedurami wiąże się wysyłanie paczki za granicę? Wiele tak naprawdę zależy od tego co i gdzie chcemy wysłać. Konieczne będzie na pewno podanie wagi, wymiarów i kształtu paczki. Przesyłki lotnicze mogą wymagać czasem też określenia wagi wolumetrycznej.

Za pomocą formularzy na stronach internetowych firm kurierskich lub poprzez ich infolinię można ustalić jakie będą koszty wysyłki. Zależą one zazwyczaj od wagi i kształtu paczki, a także od miejsca do którego ją nadajemy. Warto wiedzieć, że przesyłki kurierskie międzynarodowe wysyłane do krajów spoza Unii Europejskiej przechodzą odprawę celną. 

Najlepsze przesyłki kurierskie

Firma od lat z powodzeniem realizuje przesyłki kurierskie międzynarodowe dla swoich klientów. Paczka za granicę może być szybko nadana w jednym z lokalnych punktów obsługi klienta lub w placówce partnerskiej. Firma kurierska zapewnia tanie paczki międzynarodowe, można też skorzystać ze specjalnej oferty dla firm. Przesyłki kurierskie międzynarodowe są dostarczane do odbiorcy już nawet następnego dnia lub w najbliższy dzień roboczy.