Odkryj zalety aut na abonament
Motoryzacja

Odkryj zalety aut na abonament

Jeśli zastanawiamy się nad tym, która z form pozyskiwania auta dla firmy cieszy się największą popularnością, nietrudno jest domyślić się nam, że na takie miano zasługuje przede wszystkim leasing. Nie można jednak zapominać o tym, że nie jest to wcale jedyny sposób na sfinansowanie samochodu.

Coraz większą popularnością cieszy się również auto na abonament. Niejednokrotnie zwraca się uwagę na to, że nie jest to rozwiązanie wolne od wad. Jego zalet jest jednak na tyle dużo, że wynajem długoterminowy aut nie bez przyczyny notuje coraz większe zyski.

Co nas zachwyca w najmie długoterminowym?

Wynajem długoterminowy samochodów przypomina, że wcale nie trzeba posiadać auta jako środka trwałego, aby firma czerpała z niego korzyści. Co więcej, można myśleć o nim jako o rozwiązaniu korzystnym właśnie dlatego, że nie zmusza nas do kurczowego trzymania się przekonania, że to własność jest tym, do czego powinniśmy dążyć za wszelką cenę.

Rzeczywiście, jest ona cenna, w przypadku środków transportu nie jest wcale najważniejsza. O wiele większe znaczenie wydaje się mieć mobilność rozumiana jako gotowość samochodu do tego, aby go użyć. Jeśli pojazd dobrze wywiązuje się ze swoich zadań, dla nikogo nie ma większego znaczenia to, do kogo należy.

Czy wynajem długoterminowy ma wady?

Wypożyczalnia samochodów długoterminowa bazuje na prostych, czytelnych zasadach. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy decydować się na niego bezrefleksyjnie.

Owszem, płacona przez nas rata jest niska, jeśli jednak zechcemy w pewnym momencie stać się właścicielami pojazdu, przyjdzie nam zapłacić za niego cenę rynkową. Niejednokrotnie można jednak usłyszeć, że nie jest to wcale ograniczenie, ale szansa, aby nieustannie wymieniać modele na nowe.