Pochłaniacze wilgoci w saszetkach - podstawowe rodzaje
Przemysł

Pochłaniacze wilgoci w saszetkach – podstawowe rodzaje

Pochłaniacze wilgoci to bardzo przydatne produkty, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego przedsiębiorstwa (obojętnie z jakiej branży). Dlaczego jest to tak istotne? Otóż ochrona przed wilgocią gwarantuje jednocześnie zabezpieczenie przed różnorodnymi uszkodzeniami i zniszczeniami, których głównym powodem jest właśnie wilgoć.

Dlatego warto się w nie zaopatrzyć – zwłaszcza w przemysłowy pochłaniacz wilgoci, który doskonale sprawdzi się w każdym przemyśle. Na szczęście na rynku dostępne są różnorodne pochłaniacze, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ciekawą opcją są pochłaniacze wilgoci w saszetkach, które znajdują się w ofercie firmy.

Saszetki pochłaniające wilgoć sprawdzają się nie tylko w trakcie transportu czy magazynowania, ale też do usuwania wilgoci z zamkniętych opakowań. I dlatego są tak praktyczne. A dostępność różnorodnych rodzajów sprawia, iż jest w czym wybierać. Jakie są rodzaje pochłaniaczy w saszetkach?

Saszetki z różnych materiałów

Pochłaniacz wilgoci przemysłowy w saszetkach oferowany przez firmę jest produkowany z różnych materiałów. Wśród nich można wymienić:

  • włókna PE, czyli materiał nietkany, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest wymagana duża odporność na uszkodzenia mechaniczne
  • tyvek, czyli materiał nieprzepuszczający pyłu (i dzięki temu – nadający się do kontaktu z żywnością i lekami)
  • tyvek ESD, czyli materiał nieprzepuszczający pyłu (i dzięki temu sprawdza się w pochłaniaczach wilgoci wykorzystywanych do ochrony urządzeń elektronicznych)

Oprócz wyżej wymienionych materiałów firma posiada też pochłaniacz wilgoci w saszetkach wykonany z materiału non voven BBio, który jest całkowicie biodegradowalny. 

Pochłaniacze wilgoci w saszetkach – różne formy

Firma oferuje pochłaniacze wilgoci w saszetkach, które są dostępne w różnych formach. Wśród nich warto wymienić saszetki microbag, które charakteryzują się niewielkim rozmiarem i brakiem pyłu. Innym popularnym typem pochłaniacza jest pochłaniacz w taśmie, którego główną zaletą jest możliwość zamontowania w trudno dostępnych miejscach.

Pochłaniacze wilgoci charakteryzują się wysoką jakością i dużym zróżnicowaniem. A cała oferta dostępna jest na stronie internetowej.