Podstawowe zalety wynajmu długoterminowego samochodu
Motoryzacja

Podstawowe zalety wynajmu długoterminowego samochodu

Coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na wynajem długoterminowy aut. W tym przypadku jest to najczęściej auto na abonament – czyli forma, która umożliwia długotrwałe korzystanie z auta, bez konieczności posiadania go na własność.

Popularność takiej formy wynajmu wynika przede wszystkim z wielu zalet, którymi ona się charakteryzuje. Jakie są najważniejsze zalety? Oto te podstawowe.

Korzyści wynikające z wynajmu długoterminowego aut

Wypożyczanie auta na długi okres czasu to usługa, którą w swojej ofercie posiada niemal każda wypożyczalnia samochodów. Długoterminowa umowa przynosi przede wszystkim wiele korzyści finansowych, wśród których można wymienić:

  • stałe opłaty miesięczne, dzięki czemu unika się niespodziewanych kosztów,
  • redukcja kosztów (wynajem długoterminowy aut jest zazwyczaj tańszy niż kupowanie do firmy kilku lub kilkunastu samochodów),
  • brak ryzyka związanego ze spadkiem wartości auta,
  • wyższa zdolność kredytowa (wynajem długoterminowy samochodów nie obciąża bilansu przedsiębiorstwa – tak jak jest to w przypadku kredytu zaciągniętego na zakup aut),
  • możliwość sfinansowania innych inwestycji (dzięki zaoszczędzeniu środków, które byłyby przeznaczone na zakup służbowej floty).

Dodatkowo – co także jest niezwykle istotne – wynajem długoterminowy aut może powodować wyższe odpisy podatku VAT.

Aspekty pozafinansowe

Długoterminowe wynajmowanie auta przynosi sporo korzyści finansowych. Ale nie są one jedyne. Wśród innych korzyści auta na abonament trzeba wymienić też optymalne dopasowanie auta do potrzeb i wymagań, duży wybór samochodów, minimalne formalności (większość spraw związanych z wynajmem załatwia wypożyczalnia), serwis techniczny, ubezpieczenie, opieka Assistance czy przechowywanie opon. Dodatkowo – w razie awarii – wypożyczalnia zapewnia samochód zastępczy.

Wynajem długoterminowy samochodów staje się coraz popularniejszy. I nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż charakteryzuje się on wieloma zaletami.