Tablica manipulacyjna - podstawowe zalety
Dziecko

Tablica manipulacyjna – podstawowe zalety

Każde dziecko potrzebuje odpowiednich bodźców do zdrowego i prawidłowego rozwoju. Do tego celu służą różnorodne zabawki edukacyjne, które znajdują się w przestrzeni dziecka już od pierwszych tygodni jego życia. Jedną z ciekawszych zabawek rozwojowych jest tablica dla dzieci manipulacyjna (zwana też sensoryczną), która z całą pewnością umili i ułatwi pierwsze próby nauki i poznawania świata. Tablica kreatywna dla dziecko charakteryzuje się wieloma zaletami.

Wspomaganie rozwoju dziecka

Tablice manipulacyjne to doskonały sposób na wspomaganie motoryki i integracji sensorycznej małego człowieka (co jest bardzo istotne w kontekście nabywania późniejszych umiejętności – na przykład pisania). Dlaczego?

Otóż tablica tego typu umożliwia naciskanie, przesuwanie czy przekręcanie, co poprawia sprawność i precyzję działania, a dodatkowo wspomaga koordynację rączek. Dodatkowo tablica rozwojowa stymuluje wszystkie zmysły – a to dlatego, iż znajdują się na niej przedmioty o różnych kolorach, kształtach czy fakturach, które jednocześnie mogą wydawać określone dźwięki i być interesujących źródłem światła. 

Rozwijanie ciekawości u dziecka

Tablica manipulacyjna to zabawka, która doskonale rozwija naturalną ciekawość dziecka. Na tablicy znajdują się różnorodne przedmioty. W tym przypadku – dziecko może je w bezpieczny sposób dotykać, wyłączać, włączać, odkręcać czy zakręcać dla samej przyjemności poznawania. Taka zabawka to spełnienie marzeń malucha o dostępie do rzeczy, które zazwyczaj są poza jego zasięgiem. Ale to nie wszystko.

Tablica kreatywna umożliwia także kontakt z przedmiotami codziennego użytku, które nie tylko uczą i rozwijają, ale też zaspokajają naturalną ciekawość. A ponieważ zainteresowania dzieci idą w różnym kierunku, to najlepszym wyborem będzie tablica manipulacyjna personalizowana, która jest tworzona pod konkretne zamówienie. Tablice manipulacyjne pozwalają zadbać o prawidłowy rozwój dziecka, a jednocześnie stawiają na jego indywidualność, samodzielność i swobodne poznawanie świata.

Dlatego warto w nie zainwestować. Duży wybór tablic manipulacyjnych znajduje się na stronie internetowej.