Tworzenie biura to proces
Dla firm

Tworzenie biura to proces

Tworzenie biura można oczywiście wykonać po linii najmniejszego oporu, czyli wymierzyć przestrzeń, wziąć do ręki katalog meblowy i wybrać to, co będzie pasowało do pomieszczeń. Można też wybrać podejście oferowane przez www.officeplus.pl, w którym biuro to złożona odpowiedź na potrzeby osób, które będą w nim pracowały. Jak wygląda przygotowywanie takiej odpowiedzi?

Na początku poznajemy firmę

Zanim w ogóle wyposażenie biur stanie się tematem rozmowy, trzeba poznać firmę, która w biurze będzie pracowała. Ważne są takie koncepty formalne, jak chociażby identyfikacja wizualna, ale istotniejszy jest sposób, w jaki pracownicy pracują razem. Czy potrzebują częstych konsultacji? Czy mają w czasie pracy możliwość poruszania się i czy taką możliwość mieć powinni? A może wymagają częstego łączenia się w małe grupy robocze ad hoc?

Możliwości jest tutaj naprawdę wiele i aranżacja biura musi być konkretną odpowiedzią na konkretne potrzeby, a nie tylko wizją artystyczną osoby, która uskutecznia projektowanie biur. Duże znaczenie ma też oczywiście to, jakie oczekiwania ma zlecający aranżację klient.

Propozycja, poprawki i akceptacja

Fit out biura to najpierw propozycja, która jest zgłaszana osobie podejmującej decyzje dotyczącą ostatecznego wyglądu przestrzeni. Zazwyczaj na tym etapie pojawiają się różnego rodzaju uwagi, komentarze oraz wątpliwości, które trzeba odpowiednio uwzględnić i rozwiać w ostatecznym projekcie. Kiedy wreszcie uzyskana zostanie akceptacja dla kompleksowego rozwiązania, specjaliści mogą zabierać się za zakup mebli oraz ich realne umieszczanie w przestrzeni.