Wyczynowa taśma dwustronna
Budowa i remont

Wyczynowa taśma dwustronna

3M VHB to taśma dwustronna należąca do rodziny technicznych taśm akrylowych. Mocna taśma dwustronna 3M to rozwiązanie wielu problemów. Jakich konkretnie?

Najważniejszą cechą taśmy 3M VHB jest to, że znakomicie przywiera do bardzo różnych powierzchni. Mogą to być powierzchnie wykonane z metali, szkła, drewna i tworzyw sztucznych. Mogą być pokryte farbami, w tym farbami proszkowymi. Możliwe jest to dzięki temu, że 3M VHB pokryta jest specjalnym klejem akrylowym o wysokim współczynniku adhezji. Taśma VHB jest koloru czarnego, co wraz z jej gładką powierzchnią oraz wysoką dokładnością klejenia sprawia, że uzyskiwane powierzchnie są gładkie i estetyczne.

Zastosowanie taśmy dwustronnej

Taśma 3M VHB dwustronna wykorzystuje specjalny klej modyfikowany, dzięki czemu zakres jej zastosowania wyraźnie rośnie. Dzięki niej można łączyć ze sobą powierzchnie wykonane między innymi z aluminium, stali nierdzewnej, stali ocynkowanej, kompozytów, tworzyw sztucznych, akrylu, poliwęglanu, ABS, malowanego drewna i betonu.

Stosuje się ją szeroko w aplikacjach profesjonalnych, miedzy innymi w budownictwie, transporcie, elektronice, a także na znakach i na wyświetlaczach. Taśma może zostać wykorzystana zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Za jej pomocą można montować okna i drzwi.

Trwałość taśmy 3M VHB

Najważniejszą cechą taśmy 3M VHB jest jej wytrzymałość. Dlatego stosuje się ją przede wszystkim wszędzie tam, gdzie połączenia muszą być mocne i oczekuje się, że przetrwają przez bardzo długi czas. Jej wygodna forma oznacza, że można z niej korzystać w sytuacjach, kiedy potrzebna jest wysoka precyzja wykonywanych połączeń.