Modne firany i zasłony
Dom i ogród

Modne firany i zasłony

Firany i zasłony przez pewien okres czasu były wręcz wypierane z naszych domów. Panowała moda na to, by okna pozostawiać zupełnie gołe, puste, nieosłonięte. Dla osób starszych była to ciężka herezja, ale dla młodych taka moda wydawała się zupełnie naturalna. Na szczęście powoli już od niej odchodzimy i chociaż pojawiają się nowe trendy, wracamy powoli do powszechnego stosowania firanek i zasłon. Sklep z firankami ponownie ma klientów.

Po co sięgamy najczęściej?

Kiedy skończyła się moda na unikanie zasłon i firanek, od razu wróciliśmy praktycznie do klasycznych rozwiązań. Zaczęliśmy na nowo wykorzystywać firany z woalu, a potem też popularne stały się firany makarony.

Ogólnie rzecz biorąc, nasza kreatywność bardzo mocno ucierpiała, ponieważ brakowało nam klasycznych rozwiązań i kiedy zaprosiliśmy je z powrotem, nie chcieliśmy ich przesadnie udziwniać. Takie podejście oczywiście nie utrzymywało się specjalnie długo, ponieważ firany makarony nie mogły być najbardziej ekstrawaganckim elementem w naszych domach.

Najnowsze mody w świecie firan i zasłon

Obecnie popularne stają się przede wszystkim dwa trendy. Pierwszy z nich stawia na ozdoby zawieszane na firankach lub zwłaszcza na rzeczy, które można w nie wszyć. Tutaj do wyboru mamy naprawdę wiele różnych rzeczy, gdyż tak na firanach, jak i na zasłonach zaczęły pojawiać się chwosty, pomponiki i różnego rodzaju koronki. Im więcej, tym zdecydowanie lepie.

Drugi trend jest trochę dziwniejszy, ponieważ oznacza odchodzenie od klasycznej symetrii, która zawsze była obecna przy oknach. Obecnie symetria została zastąpiona przez skosy uciekające na bardzo różne sposoby od głównej osi okna.