Foteliki do samochodu: jakie rozwiązania proponują producenci?
Dziecko

Foteliki do samochodu: jakie rozwiązania proponują producenci?

Foteliki samochodowe są obecnie obowiązkowe. Przewożenie dziecka w samochodzie bez fotelika jest niedopuszczalne przez prawo. Wszystkie foteliki samochodowe dla dzieci mają za zadanie zapewnić im bezpieczeństwo w momencie, kiedy dojdzie do wypadku bądź gwałtownego hamowania. Zobaczmy, na jakie rozwiązania stawiają dzisiaj producenci oferujący foteliki samochodowe.

Sposób montażu fotelika

Za najlepsze uważa się te foteliki samochodowe, które montuje się tyłem do kierunku jazdy. Obowiązujące aktualnie prawo mówi, że wszystkie dzieci, których masa ciała nie przekracza trzynastu kilogramów mogą jeździć wyłącznie w tych fotelikach, które zamontowane są tyłem do kierunku jazdy. To właśnie takie foteliki gwarantują zdecydowanie lepszą ochronę, jeśli samochód gwałtownie zahamuje bądź dojdzie do kolizji.

Montaż: ISOFIX bądź pasy

Foteliki samochodowe dla dzieci można montować, bazując albo na pasach bezpieczeństwa, albo na systemie ISOFIX. Specjaliści zgodnie podkreślają, że to drugie rozwiązanie jest zdecydowanie lepsze. Fotelik jest bowiem wówczas przytwierdzany do ramy pojazdu.

Możliwość regulacji oparcia i zagłówka

Dobre foteliki samochodowe to takie, które można maksymalnie dopasować do dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby fotelik miał możliwość regulowania oparcia oraz zagłówka. Na szczęście dzisiaj takie foteliki samochodowe dla dzieci można kupić bez większego problemu.

Aby kupić foteliki samochodowe, wystarczy dobry sklep dla dzieci oferujący tego rodzaju asortyment. Warto pamiętać, aby nigdy nie kupować fotelika pochopnie. Może bowiem zdarzyć się tak, że to właśnie fotelik uratuje życie naszego dziecka.