Tablice rozwojowe - co należy o nich wiedzieć
Dziecko

Tablice rozwojowe – co należy o nich wiedzieć

Tablice manipulacyjne to jedne z najciekawszych zabawek edukacyjnych wspierających prawidłowy rozwój dziecka. Są nie tylko kreatywne i rozwojowe, ale też ciekawe, interesujące i przynoszące dużo zabawy oraz radości. Co należy o nich wiedzieć?

Tablica rozwojowa – podstawowe informacje

Tablica dla dzieci manipulacyjna to spełnienie marzeń każdego małego człowieka. Dlaczego? Otóż tablice manipulacyjne pozwalają na swobodny (i przede wszystkim – bezpieczny dostęp) do wszystkich miejsc i rzeczy, które standardowo są poza jego zasięgiem. Ten typ zabawki edukacyjnej jest stworzony z przedmiotów codziennego użytku, które dziecko może dowolnie i nieskrępowanie naciskać, przesuwać, odkręcać, zakręcać czy przekręcać.

I co ważne – robi to w sposób bezpieczny, gdyż tablica kreatywna dla dziecka jest skonstruowana w taki sposób, aby wspomagać rozwój malucha bez narażania go na jakiekolwiek niebezpieczeństwo. W związku z tym tablice rozwojowe mogą być używane już wtedy, gdy dziecko skończy kilka miesięcy. Jednocześnie warto tu podkreślić, iż taka tablica może rosnąć wraz z dzieckiem, gdyż każdym kolejnym miesiącem i rokiem można do niej dokładać coraz bardziej skomplikowane elementy.

Tablica kreatywna – podstawowe zalety

Tablice manipulacyjne charakteryzują się wieloma zaletami. Wśród tych podstawowych można wymienić:

  • wspieranie motoryki i integracji sensorycznej
  • zaspokajanie naturalnej ciekawości i potrzeby odkrywania
  • połączenie nauki i zabawy
  • stymulowanie wszystkich zmysłów
  • kształcenie samodzielności i indywidualności

Dodatkowo – co także jest warte podkreślenia – tablica kreatywna może być skomponowana pod konkretne potrzebny małego człowieka. Taka tablica manipulacyjna personalizowana jest odpowiedzią na indywidualne zainteresowania dziecka.

Tablice manipulacyjne to doskonały sposób na naukę, zabawę i wspieranie prawidłowego rozwoju. Warto w nie zainwestować – tym bardziej, że ich duży wybór znajduje się na stronie online.