Kawa single origin i kawa blend
Gastronomia

Kawa single origin i kawa blend

Producent kaw ma dzisiaj naprawdę wiele do zaoferowania. Palarnia kawy to bowiem miejsce, w którym powstają różne rodzaje kaw. Najbardziej znana jest oczywiście kawa 100% arabika. Znawcom kawy znana jest również kawa speciality. Tym razem skoncentrujemy się jednak na jeszcze innym rodzaju kawy. Oto kawa single origin oraz kawa blend.

Kawa single origin

Najlepszy producent kaw ma w swojej ofercie kawę single origin. Jest to kawa jednorodna, co oznacza, że pochodzi z jednego gatunku. Kawa single origin to kawa pozyskana wyłącznie z jednego obszaru, na którym panują określone warunki. Każda kawa single origin m swój charakterystyczny smak i aromat. I tak kawy afrykańskie opisywane są jako korzenne, owocowe bądź kwiatowe w zależności od gatunku. Z kolei kawy wywodzące się z Azji i Oceanii zachwycają wyjątkowymi smakami, na przykład czekolady i owoców tropikalnych.

Ceniona kawa blend

Palarnia kawy, w której ofercie znajduje się kawa blend zasługuje na uwagę. Pod tą nazwą kryje się mieszanka składająca się z przynajmniej dwóch różnych kaw. Co ważne, każda z obecnych kaw w mieszance musi pochodzi z innego regionu świata. Kawa blend na ogół charakteryzuje się wysoką zawartością kofeiny. Najczęściej ziarna mieszane są jeszcze przed procesem wypalania. Mieszanie po wypaleniu ziaren to metoda stosowana w produkcji kawy blend zdecydowanie rzadziej.

Kawa to nie tylko popularna kawa 100% arabika. Doskonale wiedzą o tym wszyscy miłośnicy tego ciemnego i aromatycznego napoju. Przedstawiona przez nas kawa single origin oraz kawa blend zasługują na uwagę.